Przejdź do treści

ZADZWOŃ DO NAS:

Pluszowa Akademia

Nasz żłobek

Komfortowa
i bezpieczna
przestrzeń

Różnorodny
program
zajęć

Opieka
wykwalifikowanej
kadry

Przyjazna
i domowa
atmosfera

Pluszowa Akademia
Niepubliczny żłobek w Warszawie

Nasz żłobek w Warszawie, w dzielnicy Ursynów, Bemowo, Ochota i Mokotów / Wilanów, to miejsce, w którym każdy maluch znajdzie bezpieczne schronienie, sprzyjające jego rozwojowi. Dzięki różnorodności zajęć, które przygotowaliśmy dla najmłodszych, jesteśmy w stanie zapewnić prawidłową stymulację ich zmysłów oraz stworzyć przestrzeń, do której zawsze będą chętnie wracać. Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani pedagodzy, którzy zrobią wszystko, co w swojej mocy, aby panująca u nas atmosfera kojarzyła się z domowym ciepłem i miłością. Wybór odpowiedniego żłobka może nie należy do najłatwiejszych zadań, ale wystarczy zapoznać się z naszą ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na naszym fanpage’u, aby wiedzieć, że Pluszowa Akademia, to idealny żłobek dla każdego malucha.

Pluszowa Akademia
Co wyróżnia nasz żłobek?

Profesjonalna
kadra pedagogiczna

Wykształcone opiekunki, nauczycielki i specjalistki, które z sercem i zrozumieniem podchodzą do każdego dziecka.

Wszelkie certyfikaty
i odbiory

Nasz żłobek wpisany jest w Rejestrze żłobków miasta st.. Lokal posiada wszystkie niezbędne odbiory.

Opieka
specjalistów

W Pluszowej Akademii dzieci pozostają pod bacznym okiem pani psycholog oraz
logopedy

Zbilansowane
i zdrowe posiłki

Dla małych alergików dostępne są dania bezglutenowe, bezjajeczne, bezmleczne etc. Zadbamy o wszystkie potrzeby.

Zabawy na świeżym
powietrzu

Wiemy jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, dlatego codziennie spędzamy czas poza budynkiem żłobka.

Warunki
lokalowe

Pluszowy żłobek to dwie sale o łącznej powierzchni 60 m2.
Zostały one pomalowane bezpiecznymi farbami.

Bezpieczne
place zabaw

Posiadamy własne place zabaw z odpowiednim, bezpiecznym wyposażeniem, posiadającym certyfikaty.

Niepowtarzalne
wnętrza

Projektując wnętrza żłobka stawialiśmy na spokojne i jasne barwy, które sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa i harmonii.

Pluszowa Akademia
W codziennej pracy inspirujemy się:

Rodzicielstwem
bliskości

Porozumieniem
bez przemocy (NVC)

BLW (baby led weaning
- „Bobas lubi wybór”)

Dobry start w życie

To, co liczy się dla nas, rodziców i wychowawców, to umożliwienie maluchom zdrowego rozwoju… Danie przestrzeni na to, aby już pierwsze chwile życia dzieci były szczęśliwe oraz sprzyjające rozkwitowi. Nasz żłobek na Ursynowie, Bemowie, Ochocie i Mokotowie / Wilanowie jest dokładnie takim miejscem. Otaczamy naszych podopiecznych ciepłem i miłością, które pozwalają im poczuć się bezpiecznie i pewnie nawet z dala od rodziców. Dodatkowo, nie zapominamy o stałej stymulacji umysłów naszych maluszków, dlatego proponujemy szereg zabaw z pierwszymi elementami nauki. Różnorodne zabawki nie pozwolą żadnemu dziecku na chwilę nudy, a nasi fantastyczni opiekuni zapewnią Państwa pociechom rewelacyjną i czułą opiekę. W naszym żłobku wszystkie maluchy będą się czuły wyjątkowymi, młodymi ludźmi.

Pluszowa Akademia
Nasze główne cele

Program oparty o zasadę
wzajemnego szacunku

Pobudzanie odpowiedzialności
oraz samodzielności

Dobra współpraca z rodzicami
oraz specjalistami

Stymulowanie ogólnego
rozwoju dzieci

Przestrzeń do poznawanie świata wszyskimi zmysłami

Wzbogacenie słownictwa,
również anglojęzycznego

Pluszowa Akademia
Bogata oferta ciekawych zajęć

Język angielski

Dzieci w naszym żłobku mając codzienny kontakt z językiem angielskim. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela w sposób odpowiedni dla maluszków, czyli poprzez zabawę, śpiew i taniec. Zależy nam na tym, by dzieci oswajały się z językiem angielskim od najmłodszych lat. W ten sposób łatwiej będzie im rozwijać zasób słownictwa w przyszłości. Według badań naukowych wynika, że nauka dwóch języków poprawia koncentrację oraz wpływa na zdolności poznawcze, nie tylko te związane bezpośrednio z mową. Nasz żłobek w Ursynowie i Bemowie zapewnia ciekawe zajęcia z języka angielskiego, w których dzieci zawsze chętnie uczestniczą.

Plastyka

Rozwój umiejętności manualnych u dzieci można rozwijać już na poziomie żłóbka, dzięki zajęciom plastycznym. Tworzenie rozmaitych projektów, malowanie, rysowanie, wykorzystywanie masy solnej, makaronu, włóczek i wielu innych materiałów pozwala dzieciom poznawać lepiej świat. Dzięki temu rozwijają one wyobraźnię, kreatywność, cierpliwość i sprawność w czynnościach manualnych. Chcemy jak najbardziej urozmaicić tego typu zajęcia, dlatego nie brakuje nam pomysłów na to, jak zorganizować przestrzeń i dzieci, by stworzyć wyjątkowe dzieła sztuki, nie bojąc się przy tym bałaganu. Lubimy różnorodność, dlatego nasi podopieczni nigdy się nie nudzą!

Sensoplastyka

Bardzo wyjątkowe i niezwykle rozwijające zajęcia, na których uczymy dzieci poznawać świat wszystkimi swoimi zmysłami. Dzieci mają możliwość doświadczenia i poznania otaczającego ich świata bosymi stopami, brudnymi rączkami, wąchającym noskiem, smakującym językiem… 

Rytmika, taniec i zabawy ruchowe

Rytmika, to zajęcia, które mają na celu pokazanie dzieciom wartości, jaka płynie z muzyki w formie kreatywnych zabaw. Zależy nam na tym, by maluchy poznały różne instrumenty muzyczne oraz rodzaje muzyki – zarówno poważną, jak i rozrywkową. Tańce i śpiewy to nie jedyne z naszych pomysłów na spędzenie zajęć z rytmiki, ponieważ wykorzystujemy również przedmioty z życia codziennego, takie jak kubki, patyki, klocki czy sztućce do tego, by dzieci mogły samodzielnie odtwarzać melodie i świetnie się przy tym bawić.

Kuchcikowo

Nasze placówki w Bemowie i Ursynowie organizują również zajęcia, podczas których dzieci mogą przyrządzać pyszne i zdrowe potrawy. Zyskują one w trakcie pracy miano pomocników, ponieważ dosypują, mieszają, wałkują, dekorują oraz kosztują powstałe przysmaki.

Wpisowe
1000 zł

Czesne / 1 miesiąc
1700 zł

Wyżywienie
całodzienne*
16 zł

Przyjmujemy
dzieci
od pierwszego
r.ż.

* w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka, zwrot stawki żywieniowej

Pluszowa Akademia
Najczęściej zadawane pytania

 1. W jaki sposób można zapisać dziecko do żłobka Pluszowej Akademii?
  Żłobek Pluszowa Akademia, to miejsce stworzone dla dzieci, z myślą o dzieciach. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w wybranej przez Państwa lokalizacji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz pokażemy placówkę – zarówno na Bemowie, Ursynowie, Ochocie, jak i Mokotowie / Wilanowie. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z wybranym żłobkiem – Pluszowa Akademia Ursynów (ul. Dereniowa): 737 461 830 | ursynow@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Bemowo (ul. Pełczyńskiego) : 797 266 727 | bemowo@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Bemowo (ul. Człuchowska): 515 837 797 | kontakt@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Mokotów / Wilanów (ul. Nałęczowska): 515 837 797 | kontakt@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Ochota (ul. Księcia Trojdena):  515 837 797 | kontakt@pluszowaakademia.pl w celu ustalenia dogodnego terminu oraz godziny spotkania. Do zobaczenia!
 2. W jakich terminach dzieci mogą być zapisywane do żłobka?
  Rekrutacja do naszego żłobka trwa cały rok. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, które ukończyły 1 rok życia. Grupy żłobkowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, dlatego umożliwiamy Państwu wcześniejsze podpisanie umowy z określeniem czasu, w którym maluszek zacznie z nami swoją przygodę. Gwarancją miejsca dla Państwa dziecka jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty wpisowej.
 3. Jak duże są grupy dzieci w żłobkach?
  Ilość dzieci w grupie uzależniona jest od wielkości sali. W naszym żłobku maksymalna ilość dzieci w grupie wynosi 17. Każdą grupą opiekują się trzy ciocie, posiadające kwalifikacje i wykształcenie zgodne z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 33. Wszystkie ciocie regularnie uczestniczą w Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz nieustannie poszerzają zakres wiedzy uczestnicząc w szkoleniach i kursach.
 4. W jakich godzinach otwarte są żłobki na Ursynowie, Bemowie, Ochocie i Mokotowie / Wilanowie?
  Zapraszamy nasze zuchy przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 18:00. W wyjątkowych sytuacjach nasz żłobek na Ursynowie, Bemowie, Ochocie i Mokotowie / Wilanowie może zapewnić opiekę Państwa dziecku również po godzinie 18:00.
 5. Czy żłobek Pluszowej Akademii operuje w okresie wakacyjnym?
  W trosce o Państwa komfort Pluszowa Akademia zaprasza dzieci przez cały rok. Dbamy, by zasłużony, wakacyjny odpoczynek cioć nie wpłynął na funkcjonowanie placówki.
 6. Co należy przynieść dziecku do żłobka?
  Do żłobka warto przynieść przede wszystkim uśmiech i przekonanie, że każdego dnia Państwa skarb przeżyje z nami kolejną, niesamowitą przygodę. Prosimy także o dostarczenie:
  – dwóch kompletów ubrań dostosowanych do aktualnej pogody
  – paputków
  – pieluch
  – chusteczek nawilżanych
  – kremów do pielęgnacji skóry
  – znanej dziecku, pachnącej domem pościeli
  – bidonu / butelki do picia
  – maskotki / ulubionej zabawki dającej dziecku poczucie bezpieczeństwa
 7. Jak wygląda proces adaptacji w żłobku?
  Zależy nam, by Pluszowe zuchy czuły się z nami bezpieczne i szczęśliwe, dlatego umożliwimy poznanie dziecku przestrzeni żłobkowej w towarzystwie rodzica (z uwzględnieniem i zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa). Słuchamy Państwa wskazówek i staramy się zadbać o komfort dziecka. Proces adaptacji dostosowany jest do indywidualnych preferencji i potrzeb – zarówno dziecka, jak i rodzica.
 8. W jakim wieku są dzieci w grupie żłobkowej?
  Do naszego żłobka zapraszamy maluszki, które ukończyły 1 rok życia. Jesteśmy wielbicielami skandynawskiego modelu funkcjonowania placówki. Wszystkie dzieci w grupie żłobkowej bawią się razem, pod troskliwą opieką i z roześmianym udziałem cioć. Nie tworzymy podziału na grupy wiekowe – razem przebywają ze sobą dzieci od 1 do 2,5 r.ż. Jesteśmy przekonani, że ten sposób organizacji żłobka nie tylko wierniej odzwierciedla warunki i atmosferę panujące w domu, ale także korzystnie wpływa na rozwój małych – wielkich ludzi.
 9. Na czym i pod czym śpią dzieci?
  Nasze zuchy śpią na certyfikowanych, dedykowanych placówkom oświatowym i opiekuńczym leżaczkach. Każde dziecko am swój, podpisany leżak. Ciocie otulają w czasie odpoczynku pościelą przyniesioną i praną w domu, włączają kołysanki i muzykę relaksacyjną. Zależy nam, by Pluszowe Dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe z nami, a pościel pachnąca domem na pewno pomaga im odpocząć.

Pluszowa Akademia
Adresy naszych placówek

Warszawa - Ursynów

ul. Dereniowa 52/54
02-776 Warszawa – Ursynów
tel. 737 461 830
ursynow@pluszowaakademia.pl

Warszawa - Bemowo

ul. Pełczyńskiego 5
01-471 Warszawa – Bemowo
tel. 797 266 727
bemowo@pluszowaakademia.pl

Warszawa Mokotów / Wilanów

ul. Nałęczowska 31
02-922 Warszawa – Mokotów
tel. 515 837 797 
kontakt@pluszowaakademia.pl

Warszawa - Bemowo

ul. Człuchowska 35
01-380 Warszawa – Bemowo
tel. 515 837 797 
kontakt@pluszowaakademia.pl

Pluszowa Akademia
Nasz żłobek

Komfortowa
i bezpieczna
przestrzeń

Różnorodny
program
zajęć

Opieka
wykwalifikowanej
kadry

Przyjazna
i domowa
atmosfera

Pluszowa Akademia
Niepubliczny żłobek
w Warszawie

Nasz żłobek w Warszawie, w dzielnicy Ursynów, Bemowo, Ochota i Mokotów / Wilanów, to miejsce, w którym każdy maluch znajdzie bezpieczne schronienie, sprzyjające jego rozwojowi. Dzięki różnorodności zajęć, które przygotowaliśmy dla najmłodszych, jesteśmy w stanie zapewnić prawidłową stymulację ich zmysłów oraz stworzyć przestrzeń, do której zawsze będą chętnie wracać. Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani pedagodzy, którzy zrobią wszystko, co w swojej mocy, aby panująca u nas atmosfera kojarzyła się z domowym ciepłem i miłością. Wybór odpowiedniego żłobka może nie należy do najłatwiejszych zadań, ale wystarczy zapoznać się z naszą ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na naszym fanpage’u, aby wiedzieć, że Pluszowa Akademia, to idealny żłobek dla każdego malucha.

Pluszowa Akademia
Co wyróżnia nasz żłobek?

Profesjonalna
kadra pedagogiczna

Wykształcone opiekunki, nauczycielki i specjalistki, które z sercem i zrozumieniem podchodzą do każdego dziecka.

Wszelkie certyfikaty
i odbiory

Nasz żłobek wpisany jest w Rejestrze żłobków miasta st.. Lokal posiada wszystkie niezbędne odbiory.

Opieka
specjalistów

W Pluszowej Akademii dzieci pozostają pod bacznym okiem pani psycholog oraz
logopedy

Zbilansowane
i zdrowe posiłki

Dla małych alergików dostępne są dania bezglutenowe, bezjajeczne, bezmleczne etc. Zadbamy o wszystkie potrzeby.

Zabawy na świeżym
powietrzu

Wiemy jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, dlatego codziennie spędzamy czas poza budynkiem żłobka.

Warunki
lokalowe

Pluszowy żłobek to dwie sale o łącznej powierzchni 60 m2.
Zostały one pomalowane bezpiecznymi farbami.

Bezpieczne
place zabaw

Posiadamy własne place zabaw z odpowiednim, bezpiecznym wyposażeniem, posiadającym certyfikaty.

Niepowtarzalne
wnętrza

Projektując wnętrza żłobka stawialiśmy na spokojne i jasne barwy, które sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa i harmonii.

Pluszowa Akademia
W codziennej pracy inspirujemy się:

Rodzicielstwem
bliskości

Porozumieniem
bez przemocy (NVC)

BLW (baby led weaning
- „Bobas lubi wybór”)

Dobry start w życie

To, co liczy się dla nas, rodziców i wychowawców, to umożliwienie maluchom zdrowego rozwoju… Danie przestrzeni na to, aby już pierwsze chwile życia dzieci były szczęśliwe oraz sprzyjające rozkwitowi. Nasz żłobek na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie / Wilanowie jest dokładnie takim miejscem. Otaczamy naszych podopiecznych ciepłem i miłością, które pozwalają im poczuć się bezpiecznie i pewnie nawet z dala od rodziców. Dodatkowo, nie zapominamy o stałej stymulacji umysłów naszych maluszków, dlatego proponujemy szereg zabaw z pierwszymi elementami nauki. Różnorodne zabawki nie pozwolą żadnemu dziecku na chwilę nudy, a nasi fantastyczni opiekuni zapewnią Państwa pociechom rewelacyjną i czułą opiekę. W naszym żłobku wszystkie maluchy będą się czuły wyjątkowymi, młodymi ludźmi.

Pluszowa Akademia
Nasze główne cele

Program oparty o zasadę
wzajemnego szacunku

Pobudzanie odpowiedzialności
oraz samodzielności

Dobra współpraca z rodzicami
oraz specjalistami

Stymulowanie ogólnego
rozwoju dzieci

Przestrzeń do poznawanie świata wszyskimi zmysłami

Wzbogacenie słownictwa,
również anglojęzycznego

Pluszowa Akademia
Bogata oferta ciekawych zajęć

Język angielski

Dzieci w naszym żłobku mając codzienny kontakt z językiem angielskim. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela w sposób odpowiedni dla maluszków, czyli poprzez zabawę, śpiew i taniec. Zależy nam na tym, by dzieci oswajały się z językiem angielskim od najmłodszych lat. W ten sposób łatwiej będzie im rozwijać zasób słownictwa w przyszłości. Według badań naukowych wynika, że nauka dwóch języków poprawia koncentrację oraz wpływa na zdolności poznawcze, nie tylko te związane bezpośrednio z mową. Nasz żłobek na Ursynowie, Bemowie, Ochocie oraz Mokotowie / Wilanowie zapewnia ciekawe zajęcia z języka angielskiego, w których dzieci zawsze chętnie uczestniczą.

Plastyka

Rozwój umiejętności manualnych u dzieci można rozwijać już na poziomie żłóbka, dzięki zajęciom plastycznym. Tworzenie rozmaitych projektów, malowanie, rysowanie, wykorzystywanie masy solnej, makaronu, włóczek i wielu innych materiałów pozwala dzieciom poznawać lepiej świat. Dzięki temu rozwijają one wyobraźnię, kreatywność, cierpliwość i sprawność w czynnościach manualnych. Chcemy jak najbardziej urozmaicić tego typu zajęcia, dlatego nie brakuje nam pomysłów na to, jak zorganizować przestrzeń i dzieci, by stworzyć wyjątkowe dzieła sztuki, nie bojąc się przy tym bałaganu. Lubimy różnorodność, dlatego nasi podopieczni nigdy się nie nudzą!

Sensoplastyka

Bardzo wyjątkowe i niezwykle rozwijające zajęcia, na których uczymy dzieci poznawać świat wszystkimi swoimi zmysłami. Dzieci mają możliwość doświadczenia i poznania otaczającego ich świata bosymi stopami, brudnymi rączkami, wąchającym noskiem, smakującym językiem… 

Rytmika, taniec i zabawy ruchowe

Rytmika, to zajęcia, które mają na celu pokazanie dzieciom wartości, jaka płynie z muzyki w formie kreatywnych zabaw. Zależy nam na tym, by maluchy poznały różne instrumenty muzyczne oraz rodzaje muzyki – zarówno poważną, jak i rozrywkową. Tańce i śpiewy to nie jedyne z naszych pomysłów na spędzenie zajęć z rytmiki, ponieważ wykorzystujemy również przedmioty z życia codziennego, takie jak kubki, patyki, klocki czy sztućce do tego, by dzieci mogły samodzielnie odtwarzać melodie i świetnie się przy tym bawić.

Kuchcikowo

Nasze placówki na Bemowie, Ursynowie i Mokotowie / Wilanowie organizują również zajęcia, podczas których dzieci mogą przyrządzać pyszne i zdrowe potrawy. Zyskują one w trakcie pracy miano pomocników, ponieważ dosypują, mieszają, wałkują, dekorują oraz kosztują powstałe przysmaki.

Wpisowe
1000 zł

Czesne / 1 mc
1550 zł

Wyżywienie
16 zł / dzień*

Zniżki
dla rodzeństw

* w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka, zwrot stawki żywieniowej

Pluszowa Akademia
Najczęściej zadawane pytania

 1. W jaki sposób można zapisać dziecko do żłobka Pluszowej Akademii?
  Żłobek Pluszowa Akademia, to miejsce stworzone dla dzieci, z myślą o dzieciach. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w wybranej przez Państwa lokalizacji. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania oraz pokażemy placówkę – zarówno na Bemowie, Ursynowie, jak i Mokotowie / Wilanowie. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z wybranym żłobkiem – Pluszowa Akademia Ursynów (ul. Dereniowa): 737 461 830 | ursynow@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Bemowo (ul. Pełczyńskiego) : 797 266 727 | bemowo@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Bemowo (ul. Człuchowska): 515 837 797 | kontakt@pluszowaakademia.pl, Pluszowa Akademia Ochota (ul. Księcia Trojdena) 515 837 797 | kontakt@pluszowaakademia.pl, (ul.  Pluszowa Akademia Mokotów / Wilanów (ul. Nałęczowska): 515 837 797 | kontakt@pluszowaakademia.pl w celu ustalenia dogodnego terminu oraz godziny spotkania. Do zobaczenia!
 2. W jakich terminach dzieci mogą być zapisywane do żłobka?
  Rekrutacja do naszego żłobka trwa cały rok. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, które ukończyły 1 rok życia. Grupy żłobkowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony rodziców, dlatego umożliwiamy Państwu wcześniejsze podpisanie umowy z określeniem czasu, w którym maluszek zacznie z nami swoją przygodę. Gwarancją miejsca dla Państwa dziecka jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty wpisowej.
 3. Jak duże są grupy dzieci w żłobkach?
  Ilość dzieci w grupie uzależniona jest od wielkości sali. W naszym żłobku maksymalna ilość dzieci w grupie wynosi 17. Każdą grupą opiekują się trzy ciocie, posiadające kwalifikacje i wykształcenie zgodne z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 33. Wszystkie ciocie regularnie uczestniczą w Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz nieustannie poszerzają zakres wiedzy uczestnicząc w szkoleniach i kursach.
 4. W jakich godzinach otwarte są żłobki na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie / Wilanowie?
  Zapraszamy nasze zuchy przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 18:00. W wyjątkowych sytuacjach nasz żłobek na Ursynowie, Bemowie, Ochocie i Mokotowie / Wilanowie może zapewnić opiekę Państwa dziecku również po godzinie 18:00.
 5. Czy żłobek Pluszowej Akademii operuje w okresie wakacyjnym?
  W trosce o Państwa komfort Pluszowa Akademia zaprasza dzieci przez cały rok. Dbamy, by zasłużony, wakacyjny odpoczynek cioć nie wpłynął na funkcjonowanie placówki.
 6. Co należy przynieść dziecku do żłobka?
  Do żłobka warto przynieść przede wszystkim uśmiech i przekonanie, że każdego dnia Państwa skarb przeżyje z nami kolejną, niesamowitą przygodę. Prosimy także o dostarczenie:
  – dwóch kompletów ubrań dostosowanych do aktualnej pogody
  – paputków
  – pieluch
  – chusteczek nawilżanych
  – kremów do pielęgnacji skóry
  – znanej dziecku, pachnącej domem pościeli
  – bidonu / butelki do picia
  – maskotki / ulubionej zabawki dającej dziecku poczucie bezpieczeństwa
 7. Jak wygląda proces adaptacji w żłobku?
  Zależy nam, by Pluszowe zuchy czuły się z nami bezpieczne i szczęśliwe, dlatego umożliwimy poznanie dziecku przestrzeni żłobkowej w towarzystwie rodzica (z uwzględnieniem i zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa). Słuchamy Państwa wskazówek i staramy się zadbać o komfort dziecka. Proces adaptacji dostosowany jest do indywidualnych preferencji i potrzeb – zarówno dziecka, jak i rodzica.
 8. W jakim wieku są dzieci w grupie żłobkowej?
  Do naszego żłobka zapraszamy maluszki, które ukończyły 1 rok życia. Jesteśmy wielbicielami skandynawskiego modelu funkcjonowania placówki. Wszystkie dzieci w grupie żłobkowej bawią się razem, pod troskliwą opieką i z roześmianym udziałem cioć. Nie tworzymy podziału na grupy wiekowe – razem przebywają ze sobą dzieci od 1 do 2,5 r.ż. Jesteśmy przekonani, że ten sposób organizacji żłobka nie tylko wierniej odzwierciedla warunki i atmosferę panujące w domu, ale także korzystnie wpływa na rozwój małych – wielkich ludzi.
 9. Na czym i pod czym śpią dzieci?
  Nasze zuchy śpią na certyfikowanych, dedykowanych placówkom oświatowym i opiekuńczym leżaczkach. Każde dziecko am swój, podpisany leżak. Ciocie otulają w czasie odpoczynku pościelą przyniesioną i praną w domu, włączają kołysanki i muzykę relaksacyjną. Zależy nam, by Pluszowe Dzieci czuły się bezpieczne i szczęśliwe z nami, a pościel pachnąca domem na pewno pomaga im odpocząć.

Pluszowa Akademia
Adresy naszych placówek

Warszawa - Ursynów

ul. Dereniowa 52/54
02-776 Warszawa – Ursynów
tel. 737 461 830
ursynow@pluszowaakademia.pl

Warszawa - Bemowo

ul. Pełczyńskiego 5
01-471 Warszawa – Bemowo
tel. 797 266 727
bemowo@pluszowaakademia.pl

Warszawa
Mokotów / Wilanów

ul. Nałęczowska 31
02-922 Warszawa – Mokotów
tel. 515 837 797 
kontakt@pluszowaakademia.pl

Warszawa Bemowo

ul. Człuchowska 35
01-380 Warszawa – Bemowo
tel. 515 837 797 
kontakt@pluszowaakademia.pl

Warszawa - Ochota

ul. Księcia Trojdena 2B
02-109 Warszawa – Ochota
tel. 515 837 797
kontakt@pluszowaakademia.pl

Warszawa - Ochota

ul. Księcia Trojdena 2B
02-109 Warszawa – Ochota
tel. 515 837 797
kontakt@pluszowaakademia.pl