Przejdź do treści

Ursynów – tel. 737 461 830   |   Mokotów / Wilanów – tel. 515 837 797   |   Bemowo (ul. Pełczyńskiego) – tel. 797 266 727
Bemowo (ul. Człuchowska) – tel. 798 424 869   |   Ochota (ul. Księcia Trojdena 2B) – tel. 515 837 797

Rozwój przez zabawę: pięć pomysłów na jesienne aktywności

Jesień to idealny czas na rozwijające zabawy dla dzieci. Oczywiście, nie zawsze jest łatwo znaleźć pomysły na aktywności, które zapewnią najmłodszym rozrywkę i jednocześnie stanowiły będą wartość edukacyjną.
Dlatego dziś chcemy podzielić się kilkoma ciekawymi propozycjami, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe i rozwijające doświadczenia dla Twojego dziecka.

Czytaj więcej »

Pedagogika J. Juula – rozwój dziecka przez empatię i równowagę

W dzisiejszych czasach rodzicielstwo staje przed wieloma wyzwaniami. Jak wspierać zdrowy rozwój dziecka w świecie pełnym bodźców i napięć? Jednym z podejść, które zyskuje coraz większą popularność, jest pedagogika Jespera Juula. Ten duński terapeuta i autor wielu książek na temat rodzicielstwa i relacji rodzic-dziecko, proponuje podejście oparte na empatii, równowadze i autentycznym kontakcie z dzieckiem.

Czytaj więcej »

Sensoplastyka, czyli rozwijanie poprzez doświadczanie

Dzieci są naturalnie ciekawe świata i chętnie eksplorują go za pomocą swoich zmysłów. Właśnie dlatego sensoplastyka, czyli zajęcia, które angażują zmysły dziecka poprzez różnorodne materiały i tekstury, jest tak ważna dla ich rozwoju. Dzięki temu, dzieci mają szansę na rozwijanie swojej kreatywności, zdolności sensorycznych i poznawczych.

Czytaj więcej »

Dwujęzyczność u dzieci – jakie są jej zalety?

Dwujęzyczność u dzieci jest obecnie coraz bardziej rozpowszechniona i coraz więcej rodziców decyduje się na wychowanie swoich dzieci w dwóch językach. Istnieje wiele korzyści związanych z posiadaniem biegłości w dwóch językach od najmłodszych lat. W dzisiejszym artykule omówimy niektóre z tych zalet.

Czytaj więcej »