Przejdź do treści

Ursynów – tel. 737 461 830   |   Mokotów / Wilanów – tel. 515 837 797   |   Bemowo (ul. Pełczyńskiego) – tel. 797 266 727
Bemowo (ul. Człuchowska) – tel. 515 837 797   |   Ochota (ul. Księcia Trojdena 2B) – tel. 515 837 797

Autyzm dziecięcy

Dziecko ze spektrum zaburzeń autystycznych wymaga usług logopedycznych, terapeuty ruchowego, odpowiedniego pedagoga oraz nadzoru psychologa, aby móc rozwijać się tak samo jak inne dzieci i osiągać podobne wyniki podczas nauki. Coraz więcej miejsc jest przystosowanych do pracy z osobami wymagającymi większej uwagi oraz innych metod pracy. Z tego względu warto zadbać o to, by podopieczny trafił na jakościowe przedszkole dla dzieci z autyzmem w okolicach Warszawy. Placówka Pluszowa Akademia traktuje swoich uczniów z sympatią i odpowiednim zaangażowaniem, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi zajęciami.

Objawy autyzmu

Rodzic w obawie o swoje pociechy musi przede wszystkim obserwować ich zachowania na wczesnym etapie rozwoju- każdy z symptomów może, lecz nie musi występować podczas tej choroby. Najczęściej autyzm przejawia się ograniczoną ekspresją i mimiką, trudnością wypowiadania się oraz nawiązywania kontaktu wzrokowego, a także niechęci do rozmów z rówieśnikami. Dzieciom towarzyszą często widoczne manieryzmy ruchowe oraz brak reakcji na głos opiekuna.

Historia choroby

Leo Kanner jest uważany za twórcę psychiatrii dziecięcej – po raz pierwszy spotkał się z zaburzeniami, które wydawały mu się osobliwe, badając grupę aż 11 podopiecznych. Dopiero w latach 40. XXw. autyzm został ujęty w szerszej perspektywie niż w dotychczasowej definicji, jako więcej niż jeden zespół chorobowy. Zdiagnozowano wówczas, że zaburzenia te dotyczą znacznie odmiennego funkcjonowania obszarów z zakresu interakcji międzyludzkich, wyobraźni oraz komunikacji. Około 20 lat później zaczęły powstawać pierwsze organizacje działające na rzecz osób z autyzmem, które rozwijane są do dnia dzisiejszego.

Grupy integracyjne w Pluszowej Akademii

Pluszowa Akademia skupia się na pracy z dziećmi o rozmaitych zaburzeniach, ponieważ działanie na wczesnym etapie daje większe prawdopodobieństwo na samodzielność społeczną dziecka w przyszłości. Oferujemy rodzicom chorych na autyzm wyspecjalizowane przedszkole, a dla najmłodszych żłobek. Nasze obiekty znajdują się między innymi w rejonach Ursynów oraz Bemowo w mieście Warszawa.
  • Przedszkole

    Pluszowa Akademia to prywatne przedszkole anglojęzyczne w mieście Warszawa dla dzieci z autyzmem, które zna skuteczne oraz rozwijające metody kształcenia. Nasza placówka zapewnia stałą opiekę wyspecjalizowanego psychologa oraz zajęcia z dziedziny szybkiego czytania, sensoplastyki, mindfulness czy też jogi.

  • Żłobek

    Żłobek Pluszowej Akademii to istny raj dla maluchów, ponieważ zatrudniamy jedynie specjalistów, którzy znają się na swojej pracy. Dzięki temu posiłki dla dziecka są pełnowartościowe, smaczne i zbilansowane a zabawy zróżnicowane oraz bezpieczne. Dbanie o zdrowy rozwój od pierwszych dni życia jest niezwykle ważne oraz pełni w naszej dwujęzycznej placówce kwestię priorytetową.