• REKRUTACJA TRWA
 • URSYNÓW: 797 266 727
 • BEMOWO: 797 266 727

Żłobek - Ursynów, Bemowo


Co nas wyróżnia?

Wykształcone, profesjonalne opiekunki, nauczycielki i specjalistki, które z sercem i zrozumieniem podchodzą do każdego dziecka indywidualnie. Każda z Pań zatrudniona jest na umowę o pracę.

Żłobek jest zarejestrowany w Rejestrze żłobków miasta st. Warszawy . Lokal posiada wszystkie odbiory: straży pożarnej, sanepidu.

Opieka psychologiczna i logopedyczna.
W żłobku Pluszowej Akademii dzieci pozostają pod bacznym okiem naszej Pani psycholog Joanny Giżyńskiej oraz pod opieką logopedy Pani Mariki Maj, w zakresie profilaktyki i diagnozy wad wymowy.

Zdrowe i zbilansowane posiłki; dla małych alergików dostępne są dania bezglutenowe, bezjajeczne lub bezmleczne oraz możliwość wprowadzania każdej z diety.

Codzienne zabawy na świeżym powietrzu.

Warunki lokalowe - Pluszowy żłobek to 2 połączone sale o łącznej powierzchni 60 m2 - jadalnie oraz sale przeznaczone do zabawy i wypoczynku. Sale całej placówki zostały pomalowane bezpiecznymi farbami.
Posiadamy również własne 2 place place zabaw z odpowiednimi bezpiecznym wyposażeniem posiadającym certyfikaty.
Projektując wnętrza żłobka stawialiśmy na spokojne i jasne barwy, które sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa i harmonii.

W codziennej pracy inspirujemy się:

 • Rodzicielstwem Bliskości
 • Porozumieniem bez przemocy (NVC)
 • BLW (Baby led weaning - "Bobas lubi wybór")

Nasze główne cele to:

 • program oparty o zasadę wzajemnego szacunku
 • wzbudzenie poczucia odpowiedzialności oraz samodzielności
 • dobra współpraca z rodzicami i specjalistami
 • stymulowanie ogólnego rozwoju Dzieci
 • przestrzeń na podejmowanie własnych decyzji i poznawanie świata wszystkimi zmysłami
 • wzbogacenie słownictwa, również anglojęzycznego

Na Maluszki w Pluszowej czeka mnóstwo ciekawych zajęć:

Język angielski

Dzieci w naszym żłobku mają codzienny kontakt z językiem angielskim. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela w sposób odpowiedni dla Maluszków czyli poprzez zabawę, śpiew i taniec.

Za główny cel stawiamy sobie wprowadzenie Dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, tak aby od najmłodszych lat stał się on częścią ich codziennego życia.

Badania naukowe dowodzą, że bardzo wczesny kontakt Dzieci z drugim językiem rozwija zasób słownictwa równolegle w obu językach, pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji uwagi, ma głęboki wpływ na rozwój mózgu oraz poprawia umiejętności poznawcze nie związane bezpośrednio z mową.

Sensoplastyka

Zajęcia, na których uczymy Dzieci poznawać świat wszystkimi zmysłami.

Dzieci mają możliwość doświadczenia i poznania otaczającego ich świata bosymi stopami, brudnymi rączkami, wąchającym nosem, smakującym językiem.

Kuchcikowo

Dzieci z pomocą cioć przygotowują pyszne i zdrowe jedzenie.

Kręcą, mieszają, dosypują, wałkują, smakują i dekorują przygotowane przez siebie pyszności.

Rytmika i Taniec oraz zabawy ruchowe

Rytmika to nie tylko nauka i śpiewanie piosenek. To także trochę teorii: co to są nuty i do czego służą muzykowi, jak wygląda pięciolinia i klucz wiolinowy itd.

To poznawanie różnych instrumentów muzycznych i różnego rodzaju muzyki, od poważnej, poprzez rozrywkową, aż do muzyki wydobywanej z przedmiotów codziennego użytku: kubeczki, sztućce, patyki, klocki itp. To również samodzielne próby zagrania na instrumentach muzycznych. To także odczuwanie emocji i próby ich nazwania, wyrażenia poprzez taniec, ruch.

Plastyka

Dzieci w wieku żłobkowym wprost uwielbiają malować i tworzyć.

Podczas zajęć plastycznych wykorzystujemy różnorodne techniki jak rysowanie kredkami, farbami, malowanie palcami, stemplowanie, prace wykonane z makaronów, włóczek, szmatek, masy solnej i innych. Zajęcia te rozwijają u Dzieci kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, budują wiarę w siebie i poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości, koncentracji i przygotowują małe rączki do nauki pisania w przyszłości. Nie boimy się bałaganu – potrafimy tak zaaranżować przestrzeń i zabezpieczyć ubrania, żeby łatwo było posprzątać.

Żłobek

Opłaty

Wpisowe
1000 zł
Czesne / 1mc
1700 zł
Przyjmujemy dzieci
od 1 roku życia
Wyżywienie całodzienne *
16 zł

* w przypadku zgłoszenia nieobecności dziecka zwrot stawki żywieniowej.

Dobry start w życie

To co liczy się dla nas, rodziców i wychowawców, to umożliwienie maluchom zdrowego rozwoju. Danie przestrzeni na to, aby już pierwsze chwile życia dzieci były szczęśliwe oraz sprzyjające rozkwitowi. Nasz żłobek na Ursynowie jest dokładnie takim miejscem. Otaczamy naszych podopiecznych ciepłem i miłością, które pozwalają im poczuć się kochane nawet z dala od mamy czy taty. Dodatkowo, nie zapominamy o stałej stymulacji umysłów naszych maluszków. Proponujemy szereg zabaw z pierwszymi elementami nauki. Różnorodne zabawki nie pozwolą żadnemu dziecku na chwilę nudy. Nasi fantastyczni opiekunowi zapewnią Państwa pociechom rewelacyjną i czułą opiekę. W naszym ursynowskim żłobku wszystkie maluchy będą czuły się wyjątkowymi młodymi Ludźmi.

Adres przedszkola przy którym funkcjonuje żłobek to Warszawa-Ursynów 02-776, ulica Dereniowa 52/54 oraz Warszawa-Bemowo 01-471, ulica Pełczyńskiego 5. Nasza grupa żłobkowa tworzona jest we współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania Personelem w ramach programu Maluch 2016.

Żłobek - Pluszowa Akademia


Nasz żłobek w Warszawie, w dzielnicy Ursynów i Bemowo to miejsce, w którym każdy maluch znajdzie bezpieczne schronienie, sprzyjające jego rozwojowi. Dzięki różnorodności zajęć, które przygotowaliśmy dla najmłodszych jesteśmy w stanie zapewnić prawidłową stymulację ich zmysłów oraz stworzyć miejsce, do którego zawsze będą chętnie wracać. Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani pedagodzy, którzy zrobią wszystko w swojej mocy, aby panująca u nas atmosfera kojarzyła się z domowym ciepłem i miłością. Wybór odpowiedniego żłobka na Ursynowie w Warszawie może nie należy do najłatwiejszych zadań, ale wystarczy się zapoznać z naszą ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na naszym fanpage’u, aby wiedzieć, że Pluszowa Akademia to idealne miejsce dla Państwa malucha.


Najczęściej zadawane pytania

 1. W jaki sposób można zapisać dziecko do żłobka Pluszowej Akademii?

  Żłobek Pluszowa Akademia to miejsce stworzone dla Dzieci, z myślą o Dzieciach. Serdecznie zapraszamy na spotkanie w wybranej przez Państwa lokalizacji. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania oraz pokażemy placówkę zarówno w Bemowie jak i Ursynowie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego (Pluszowa Akademia Ursynów nr telefonu 737 461 830 , Pluszowa Akademia Bemowo nr telefonu 797 266 727) lub mailowego ( ursynow@pluszowaakademia.pl i bemowo@pluszowaakademia.pl) w celu ustalenia dogodnego terminu oraz godziny spotkania. Do zobaczenia!

 2. W jakich terminach dzieci mogą być zapisywane do żłobka?

  Rekrutacja do naszego żłobka trwa cały rok. Do wspólnej zabawy zapraszamy Dzieci, które ukończyły 1 r.ż. Grupy żłobkowe cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony Rodziców. Umożliwiamy Państwu wcześniejsze podpisanie umowy z określeniem czasu, w którym Maluszek zacznie z nami przygodę. Gwarancją miejsca dla Państwa Szczęścia jest podpisanie umowy oraz uiszczenie opłaty wpisowej.

 3. Jak duże są grupy dzieci w żłobkach?

  Ilość Dzieci w grupie uzależniona jest od wielkości sali. W naszym żłobku maksymalna ilość Dzieci zapisanych w grupie wynosi 17. Każdą grupą opiekują się trzy ciocie, posiadające kwalifikacje i wykształcenie zgodne z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3. Wszystkie Ciocie regularnie uczestniczą w Kursie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz nieustannie poszerzają zakres wiedzy uczestnicząc w szkoleniach i kursach.

 4. W jakich godzinach otwarte są żłobki w Ursynowie i Bemowie?

  Zapraszamy nasze Zuchy przez cały rok, od poniedziałku do piątku, w godzinach 07:00 - 18:00. W wyjątkowych sytuacjach nasz żłobek w Ursynowie i Bemowie może zapewnić opiekę Państwa Szczęściu również po godzinie 18:00.

 5. Czy żłobek Pluszowej Akademii operuje w okresie wakacyjnym?

  W trosce o Państwa komfort Pluszowa Akademia zaprasza Dzieci przez cały rok. Dbamy, by zasłużony, wakacyjny odpoczynek Cioć nie wpłynął na funkcjonowanie placówki.

 6. Co należy przynosić dziecku do żłobka?

  Do żłobka warto przynieść przede wszystkim - uśmiech i przekonanie, że każdego dnia Państwa Skarb przeżyje z nami kolejną, niesamowitą przygodę. Prosimy także o dostarczenie :

  • dwóch kompletów ubrań dostosowanych do aktualnej pogody
  • paputków
  • pieluch
  • chusteczek nawilżanych
  • kremów do pielęgnacji skóry
  • znanej Dziecku, pachnącej domem pościeli
  • bidonu / butelki do picia
  • maskotki / ulubionej zabawki dającej Dziecku poczucie bezpieczeństwa
 7. Jak wygląda proces adaptacji w żłobku?

  Zależy nam, by Pluszowe Zuchy czuły się z nami bezpieczne i szczęśliwe. Umożliwiamy poznanie Dziecku przestrzeni żłobkowej w towarzystwie Rodzica ( z uwzględnieniem i zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa). Słuchamy Państwa wskazówek i staramy się zadbać o komfort Dziecka. Proces adaptacji dostosowany jest do indywidualnych preferencji i potrzeb zarówno Dziecka jak i Rodziców.

 8. W jakim wieku są dzieci w grupie żłobkowej?

  Do naszego żłobka zapraszamy Maluszki, które ukończyły 1 r.ż. Jesteśmy wielbicielami skandynawskiego modelu funkcjonowania placówki. Wszystkie Dzieci w grupie żłobkowej bawią się razem, pod troskliwą opieką i z roześmianym udziałem cioć. Nie tworzymy podziału na grupy wiekowe ( razem przebywają Dzieci od 1 r.ż. do 2,5 r.ż.). Jesteśmy przekonani, że ten sposób organizacji żłobka nie tylko wierniej odzwierciedla warunki i atmosferę panujące w domu, ale także korzystnie wpływa na rozwój Małych- Wielkich Ludzi.

 9. Na czym i pod czym śpią dzieci?

  Nasze Zuchy śpią na certyfikowanych, dedykowanych placówkom oświatowym i opiekuńczym leżaczkach . Każde Dziecko ma swój, podpisany leżak. Ciocie otulają w czasie odpoczynku pościelą przyniesioną i praną w domu, włączają kołysanki i muzykę relaksacyjną. Zależy nam, by Pluszowe Dzieci czuły się jak najbezpieczniej i szczęśliwe z nami, a pościel pachnąca domem na pewno pomaga im odpoczywać.

Żłobek Ursynów


Żłobek Bemowo