• REKRUTACJA TRWA
 • URSYNÓW: 737 461 830
 • BEMOWO: 797 266 727

Co nas wyróżnia?

Wykształcone, profesjonalne opiekunki, nauczycielki i specjalistki, które z sercem i zrozumieniem podchodzą do każdego dziecka indywidualnie. Każda z Pań zatrudniona jest na umowę o pracę.

Żłobek jest zarejestrowany w Rejestrze żłobków miasta st. Warszawy . Lokal posiada wszystkie odbiory: straży pożarnej, sanepidu.

Opieka psychologiczna i logopedyczna.
W żłobku Pluszowej Akademii dzieci pozostają pod bacznym okiem naszej Pani psycholog Joanny Giżyńskiej oraz pod opieką logopedy Pani Mariki Maj, w zakresie profilaktyki i diagnozy wad wymowy.

Zdrowe i zbilansowane posiłki; dla małych alergików dostępne są dania bezglutenowe, bezjajeczne lub bezmleczne oraz możliwość wprowadzania każdej z diety.

Codzienne zabawy na świeżym powietrzu.

Warunki lokalowe - Pluszowy żłobek to 2 połączone sale o łącznej powierzchni 60 m2 - jadalnie oraz sale przeznaczone do zabawy i wypoczynku. Sale całej placówki zostały pomalowane bezpiecznymi farbami.
Posiadamy również własne 2 place place zabaw z odpowiednimi bezpiecznym wyposażeniem posiadającym certyfikaty.
Projektując wnętrza żłobka stawialiśmy na spokojne i jasne barwy, które sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa i harmonii.

W codziennej pracy inspirujemy się:

 • Rodzicielstwem Bliskości
 • Porozumieniem bez przemocy (NVC)
 • BLW (Baby led weaning - "Bobas lubi wybór")

Nasze główne cele to:

 • program oparty o zasadę wzajemnego szacunku
 • wzbudzenie poczucia odpowiedzialności oraz samodzielności
 • dobra współpraca z rodzicami i specjalistami
 • stymulowanie ogólnego rozwoju Dzieci
 • przestrzeń na podejmowanie własnych decyzji i poznawanie świata wszystkimi zmysłami
 • wzbogacenie słownictwa, również anglojęzycznego

Na Maluszki w Pluszowej czeka mnóstwo ciekawych zajęć:

Język angielski

Dzieci w naszym żłobku mają codzienny kontakt z językiem angielskim. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela w sposób odpowiedni dla Maluszków czyli poprzez zabawę, śpiew i taniec.

Za główny cel stawiamy sobie wprowadzenie Dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, tak aby od najmłodszych lat stał się on częścią ich codziennego życia.

Badania naukowe dowodzą, że bardzo wczesny kontakt Dzieci z drugim językiem rozwija zasób słownictwa równolegle w obu językach, pozytywnie wpływa na zdolność koncentracji uwagi, ma głęboki wpływ na rozwój mózgu oraz poprawia umiejętności poznawcze nie związane bezpośrednio z mową.

Sensoplastyka

Zajęcia, na których uczymy Dzieci poznawać świat wszystkimi zmysłami.

Dzieci mają możliwość doświadczenia i poznania otaczającego ich świata bosymi stopami, brudnymi rączkami, wąchającym nosem, smakującym językiem.

Kuchcikowo

Dzieci z pomocą cioć przygotowują pyszne i zdrowe jedzenie.

Kręcą, mieszają, dosypują, wałkują, smakują i dekorują przygotowane przez siebie pyszności.

Rytmika i Taniec oraz zabawy ruchowe

Rytmika to nie tylko nauka i śpiewanie piosenek. To także trochę teorii: co to są nuty i do czego służą muzykowi, jak wygląda pięciolinia i klucz wiolinowy itd.

To poznawanie różnych instrumentów muzycznych i różnego rodzaju muzyki, od poważnej, poprzez rozrywkową, aż do muzyki wydobywanej z przedmiotów codziennego użytku: kubeczki, sztućce, patyki, klocki itp. To również samodzielne próby zagrania na instrumentach muzycznych. To także odczuwanie emocji i próby ich nazwania, wyrażenia poprzez taniec, ruch.

Plastyka

Dzieci w wieku żłobkowym wprost uwielbiają malować i tworzyć.

Podczas zajęć plastycznych wykorzystujemy różnorodne techniki jak rysowanie kredkami, farbami, malowanie palcami, stemplowanie, prace wykonane z makaronów, włóczek, szmatek, masy solnej i innych. Zajęcia te rozwijają u Dzieci kreatywność, wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, budują wiarę w siebie i poczucie własnej wartości, uczą cierpliwości, koncentracji i przygotowują małe rączki do nauki pisania w przyszłości. Nie boimy się bałaganu – potrafimy tak zaaranżować przestrzeń i zabezpieczyć ubrania, żeby łatwo było posprzątać.

Opłaty

W celu poznania oferty zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mail.

Dobry start w życie

To co liczy się dla nas, rodziców i wychowawców, to umożliwienie maluchom zdrowego rozwoju. Danie przestrzeni na to, aby już pierwsze chwile życia dzieci były szczęśliwe oraz sprzyjające rozkwitowi. Nasz żłobek na Ursynowie jest dokładnie takim miejscem. Otaczamy naszych podopiecznych ciepłem i miłością, które pozwalają im poczuć się kochane nawet z dala od mamy czy taty. Dodatkowo, nie zapominamy o stałej stymulacji umysłów naszych maluszków. Proponujemy szereg zabaw z pierwszymi elementami nauki. Różnorodne zabawki nie pozwolą żadnemu dziecku na chwilę nudy. Nasi fantastyczni opiekunowi zapewnią Państwa pociechom rewelacyjną i czułą opiekę. W naszym ursynowskim żłobku wszystkie maluchy będą czuły się wyjątkowymi młodymi Ludźmi.

Adres przedszkola przy którym funkcjonuje żłobek to Warszawa-Ursynów 02-776, ulica Dereniowa 52/54. Nasza grupa żłobkowa tworzona jest we współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania Personelem w ramach programu Maluch 2016.

Żłobek - Pluszowa Akademia


Nasz żłobek w Warszawie, w dzielnicy Ursynów to miejsce, w którym każdy maluch znajdzie bezpieczne schronienie, sprzyjające jego rozwojowi. Dzięki różnorodności zajęć, które przygotowaliśmy dla najmłodszych jesteśmy w stanie zapewnić prawidłową stymulację ich zmysłów oraz stworzyć miejsce, do którego zawsze będą chętnie wracać. Naszą kadrę stanowią wykwalifikowani pedagodzy, którzy zrobią wszystko w swojej mocy, aby panująca u nas atmosfera kojarzyła się z domowym ciepłem i miłością. Wybór odpowiedniego żłobka na Ursynowie w Warszawie może nie należy do najłatwiejszych zadań, ale wystarczy się zapoznać z naszą ofertą oraz zdjęciami zamieszczonymi na naszym fanpage’u, aby wiedzieć, że Pluszowa Akademia to idealne miejsce dla Państwa malucha.