• REKRUTACJA TRWA
 • URSYNÓW: 797 266 727
 • BEMOWO: 797 266 727

Przedszkole integracyjne - Ursynów, Bemowo

Nasze przedszkole integracyjne na Ursynowie zaprasza dzieci:

 • z zaburzeniami rozwojowymi, w tym m.in. z zespołem Aspergera oraz autyzmem
 • z opinią o wymaganym wczesnym wspomaganiu rozwoju
 • z orzeczeniem o konieczności kształcenia specjalnego
 • będące aktualnie pod kontrolą, w celu ustalenia diagnozy
 • których rodzice są zaniepokojeni zachowaniem oraz/lub rozwojem i zależy im na obserwacji w grupie

Przedszkole integracyjne Pluszowa Akademia zapenia wszystkim dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych (z orzeczeniem), terapie dostosowane do ich potrzeb. Każde dziecko objęte jest indywidualnym programem edukacyjno - terapeutycznym i uczestniczy w indywidualnych zajęciach ze swoim terapeutą oraz we wszystkich zajęciach i życiu grup przedszkolnych. Nasza kadra to grupa specjalistów z takich dziedzin jak pedagogika specjalna, psychologia, terapia behawioralna, fizjoterapia, logopedia, neurologopedia.

Charakterystyka naszych zajęć

 • Chcemy, by Pluszowe Przedszkolaki czuły się z nami bezpieczne i szczęśliwe.
 • Dbamy o to, by nabywały umiejętności potrzebnych do osiągnięcia dojrzałości szkolnej w atmosferze zaufania i radości.
 • Cały proces dydaktyczno - wychowawczy ukierunkowany jest na zdobycie kompetencji i umiejętności ułatwiających naukę w szkole.
 • Pamiętamy o tym jak ważny dla rozwoju Dzieci jest pobyt na świeżym powietrzu oraz wzbogacające wyobraźnię zabawy z Rówieśnikami.

Czym jest autyzm?

Autyzm charakteryzuje się zaburzeniem rozwoju dziecka. Jego pierwsze objawy ukazują się u pociech już przed ukończeniem trzeciego roku życia. Jest to moment, kiedy maluchy znacząco się rozwijają, ponieważ zaczynają pokazywać swoje emocje i charakter. Autyzm to zaburzenie neurorozwojowe, które powoduje brak typowego zachowania u dziecka. Przedszkolak ma trudności w zakresie relacji społecznych czy porozumiewania się.

Wczesno wykryte spektrum zaburzeń autystycznych pozwala na skuteczne działanie, które pomoże zarówno rodzicom jak i dziecku. Przedszkole integracyjne Pluszowa Akademia (Bemowo) wspiera rodziny w tej niecodziennej sytuacji przy pomocy profesjonalnego i doświadczonego personelu. Współpracujemy z przychodnią, ale nadal działamy jako "zwykłe" przedszkole. Naszym zdaniem Autyzm nie jest przeszkodą w zdobywaniu wiedzy oraz nowych znajomości. Zapraszamy do Bemowa na ul.Pełczyńskiego 5, gdzie prowadzimy zajęcia dla wszystkich dzieci.

Najczęściej zadawane pytania

 1. W jakich godzinach można przywozić dzieci do przedszkoli w Ursynowie i Bemowie?

  Nasze przedszkola zapraszają od poniedziałku do piątku w godzinach 07:00 - 18:00. Z radością witamy każde Dziecko, nie wprowadzając ograniczeń czasowych. Prosimy jednak pamiętać, że od godziny 09:30 rozpoczyna się proces dydaktyczno-wychowawczy wynikający z potrzeby realizacji podstawy programowej a Dzieci w tym czasie, razem ze swoimi Nauczycielami, przeżywają niesamowite przygody. Zachęcamy więc do przywożenia Państwa Szczęścia do godziny 09:30, decyzję ostateczną jednak pozostawiamy Państwu.

 2. Jak liczne są grupy dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami?

  Nasze sale są duże i przestronne. W trosce o samopoczucie naszych Podopiecznych staramy się jednak dbać o kameralność i domową atmosferę panującą w naszych placówkach. Z tego powodu właśnie maksymalna ilość Dzieci zapisanych w grupie wynosi 18. Dzieci otaczane są troskliwą opieką nauczyciela wychowania przedszkolnego, nauczyciela komunikującego się z Przedszkolakami w j.angielskim, a w przypadku, gdy w grupie znajduje się Dziecko ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, także terapeuty.

 3. Czy istnieją ograniczenia związane z wiekiem dzieci?

  Do przedszkola zapraszamy Dzieci, które ukończyły 2,5 r.ż. Zuchy, które ukończyły 1 r.ż. mogą jednak także rozpocząć przygodę na Pluszowym Pokładzie - zapraszamy do naszych grup żłobkowych.

 4. Czy posiłki dostosowywane są w zależności od potrzeb pociechy?

  Firmy cateringowe, z którymi współpracujemy dostosowują posiłki do potrzeb zdrowotnych naszych Podopiecznych.

 5. Czy jest możliwe obejrzenie przedszkola w Bemowie lub Ursynowie?

  Zainteresowanych rodziców zapraszamy do naszych placówek w Ursynowie oraz Bemowie po określeniu konkretnego terminu wizyty.

 6. Ile wynosi koszt nauki dziecka ze specjalnymi potrzebami?

  W celu ustalenia kosztów pobytu w przedszkolu Dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, serdecznie zapraszamy do osobistego kontaktu z dyrektorem Pluszowej Akademii Ursynów (737 461 830, ursynow@pluszowaakademia.pl) lub Pluszowej Akademii Bemowo (797 266 727, bemowo@pluszowaakademia.pl)